Kontakt:
Kancelaria prawna LEX
ul. Ogrodowa 31/35
00-893 Warszawa
Tel. (22) 2451744
Email: biuro@lex.warszawa.pl
Strona główna >> Klienci indywidualni >> Sprawy międzynarodowe

Sprawy międzynarodowe

Kancelaria realizuje usługi prawne dla Klientów, którzy przebywają na stałe lub czasowo poza granicami RP. Udzielamy pomocy zarówno osobom z polskim obywatelstwem, jak również obcokrajowcom. Dzięki nam będą Państwo mogli oszczędzić czas i koszty związane z podróżami do kraju. Udzielenie odpowiednich pełnomocnictw umożliwia realizację usług w sprawach cywilnych i karnych, w tym transkrypcja (umiejscowienie) zagranicznych aktów stanu cywilnego, wpisanie do polskich ksiąg stanu cywilnego wzmianki o rozwodzie uzyskanym zagranicą, uznanie zagranicznych wyroków, adopcje, reprezentacja w sprawach sądowych czy odzyskanie dziecka, które zostało porwane do Polski (działamy w granicach prawnych konwencji haskiej).

W sprawach karnych, jesteśmy odpowiedzialni za reprezentację i obronę naszych Klientów, jak również uzyskiwanie listów żelaznych i ustalanie stanu prowadzonej sprawy karnej.

W sprawach podatkowych oraz administracyjnych pomagamy w uzyskaniu odszkodowania za mienie zabużańskie, jak również przeprowadzamy rozliczenia z US.

Nasi specjaliści zajmą się również sprawami toczącymi się aktualnie za granicą. Pomożemy w złożeniu wniosku do polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości w trybie konwencji haskiej, która związana jest z cywilnymi aspektami uprowadzenia dziecka za granicę oraz odzyskaniem porwanego dziecka. Składamy również wnioski do Sądu Okręgowego w trybie konwencji nowojorskiej, która związana jest z dochodzeniem roszczeń alimentacyjnych za granicą o windykację alimentów od dłużnika znajdującego się na stałe poza krajem.